Куратор проекту «ПРАВО НА ОСВІТУ»
КУРАТОР ФОНДУ
Наталія Мосейчук

Куратор проекту «ПРАВО НА ОСВІТУ», ведуча новин ТСН на каналі 1+1

Проект Право на освіту – це безпрецидентний рух «знизу» за зміни в українській школі. Наша мета - зробити цей рух «вірусним» і залучити до нього якомога більше педагогів, батьків та дітей. Звичайно, ми співпрацюємо з усіма державними інституціями, які можуть посприяти прийти до цілі. Але надзвичайно важливо, щоб ця ідея стала «народною» і набула рис загальноукраїнського тренду.

Перший масштабний проект, який ми започаткували «Право на освіту в лікарні». Ми почали з того місця, де діти вже в силу проблем зі здоров»ям обмежені в доступі до багатьох речей. Освіта – найголовніша з них. Бо рано чи пізно дитина залишає стіни лікарні і опиняється перед необхідністю повернутися до шкільного колективу, уроків та викликів з цим пов»язаних. Цей проект і спрямований усунути несправедливість і зробити життя маленьких пацієнтів повноцінним та насиченим навіть у стінах лікарень.Ми почали з маленького відділення у дитячій лікарні Охматдит в столиці. Експериментальним стало відділення для ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Деякі з них провели в його палатах більшість свого життя – по 10 років. Разом ми – волонтерська організація Small heart with love» та канал 1+1 зі звичайного прохідного коридору за допомоги небайдужих людей, організацій, бізнес-структур зробили шкільний клас. Відремонтували, поставили учбове обладнання, наочність. Попереду – втілення ідеї «кожному пацієнту-учню - планшет». До цих пацієнтів ходять вчителі-тьютори (волонтери). Саме після цього досвіду з»явилася ідея поширити його на інші лікарні країни. Над чим і працюємо зараз спільно з Міносвіти, Мінохорониздоров»я, парламентом, лобістами цієї ідеї.


У 2017 ми виступили партерами та кураторами таких пректів

  • Творчий конкурс педагогічної майстерності учнів "Summerhill"- коли діти та молодь, які мріють стати вчителями, пишуть есе про ідеальну сучасну школу, де діти будуть хотіти вчитися та відкриють свої таланти. Спільна ініціатива Наталі Мосейчук та молодих яскравих вінницьких вчителівІгоря Цигвінцевата Юлі Вознюк.
    1. Куратор освітньої програми «Школи Охматдит». У створенні навчального класу у ВІЛ-відділенні клініки «Охматдиті» разом з волонтерською організацією Small Heart with Art відкрили школу для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. У проекті взяли участь близько ста волонтерів, а також були залучені представники великого та малого бізнесу, які допомогли зробити ремонт приміщення, та обладнати його. У новій школі п’ять разів на тиждень заняття вестимуть викладачі-волонтери, які упродовж останнього року тестували та вдосконалювали під лікарняну специфіку унікальну освітню програму. Запуск волонтерської школи в лікарні є унікальним проектом не тільки для України, а й всього регіону країн Східної Європи та Центральної Азії. Разом із запуском навчального класу, у ВІЛ-відділенні «Охматдиту» з’явилася бібліотека
    2. Премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. Із більше ніж 2000 тисячі заявок обрали 20 найкращих, що і брали участь у урочистій церемонії.

У полі зору проекту ПРАВО НА ОСВІТУ всі школи країни. Ті, які демонструють інноваційні підходи, ті, що йдуть у фарватері реформ і ті, що на межі зникнення, що переживають «труднощі росту». Ми прагнемо підтримати ті навчальні заклади, які прагнуть змін і готові їх втілювати. Ми маємо надію, що проект ПРАВО НА ОСВІТУ допоможе змінити наші школи і ставлення до них і нарешті між словами «навчання» та «щастя» можна буде поставити знак рівності.

Зробіть пожертву

Приєднуйтесь до спільноти!

Зробіть пожертву