Куратор проекту «ПРАВО НА ОСВІТУ»
PROJECT CURATOR
Наталія Мосейчук

Проект Право на освіту – це безпрецидентний рух «знизу» за зміни в українській школі. Наша мета - зробити цей рух «вірусним» і залучити до нього якомога більше педагогів, батьків та дітей. Звичайно, ми співпрацюємо з усіма державними інституціями, які можуть посприяти прийти до цілі. Але надзвичайно важливо, щоб ця ідея стала «народною» і набула рис загальноукраїнського тренду.

Перший масштабний проект, який ми започаткували «Право на освіту в лікарні». Ми почали з того місця, де діти вже в силу проблем зі здоров`ям обмежені в доступі до багатьох речей. Освіта – найголовніша з них. Бо рано чи пізно дитина залишає стіни лікарні і опиняється перед необхідністю повернутися до шкільного колективу, уроків та викликів пов`язаних з цим. Цей проект і спрямований усунути несправедливість і зробити життя маленьких пацієнтів повноцінним та насиченим навіть у стінах лікарень. Ми почали з маленького відділення у дитячій лікарні Охматдит в столиці. Експериментальним стало відділення для ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Деякі з них провели в його палатах більшість свого життя – по 10 років. Разом з Громадською організацією Small heart with art» , Канал 1+1 , зі звичайного прохідного коридору за благодійної допомоги небайдужих людей, організацій, бізнес-структур зробили шкільний клас. Відремонтували, поставили учбове обладнання, наочність. Попереду – втілення ідеї «кожному пацієнту-учню - планшет». До цих пацієнтів ходять вчителі-тьютори (волонтери).

Саме після цього досвіду з'явилася ідея поширити його на інші лікарні країни. Над чим і працюємо зараз спільно з Міністерством освіти, Міністерством охорони здоров'я, Верховною радою, лобістами цієї ідеї та експертами.

З 2017 року ми виступали партерами та кураторами таких проектів:

  • Творчий конкурс педагогічної майстерності учнів "Summerhill"- коли діти та молодь, які мріють стати вчителями, пишуть есе про ідеальну сучасну школу, де діти будуть хотіти вчитися та відкриють свої таланти. Спільна ініціатива куратора проекту Наталії Мосейчук та молодих яскравих вінницьких вчителів Ігоря Цигвінцева та Юлі Вознюк.
  • Куратори та партнери освітньої програми «Школа Охматдит». З метою створити навчальний класу у ВІЛ-відділенні клініки «Охматдит» разом з Громадською організацією "Small Heart with Art", ми відкрили першу школу для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. У створенні Школи взяли участь близько ста волонтерів, а також були залучені представники великого та малого бізнесу, які допомогли зробити ремонт приміщення, та обладнати його. У новій школі п’ять разів на тиждень проводять заняття викладачі-волонтери, які тестували та вдосконалювали під лікарняну специфіку унікальну освітню програму. Запуск школи в лікарні є унікальним проектом не тільки для України, а й всього регіону країн Східної Європи та Центральної Азії. Разом із запуском навчального класу, у ВІЛ-відділенні «Охматдиту» з’явилася бібліотека.
  • З вересня 2018 року відкрито вже другу Школу на базі столичного Охматдиту. Тепер всі діти мають можливість навчатися, спілкуватися, соціалізуватися та відволікатися від неприємних медичних процедур. Ті діти, які не можуть потрапити до Школи з медичних показників, навчаються біля ліжка з вчителями, які приходять до них.
  • Премії Global Teacher Prize Ukraine 2017,Global Teacher Prize Ukraine 2018 . Із більше ніж 2000 тисячі заявок кожного року, обирали 20 найкращих, що і брали участь у урочистих церемоніях.

У полі зору проекту ПРАВО НА ОСВІТУ всі школи країни. Ті, які демонструють інноваційні підходи, ті, що йдуть у фарватері реформ і ті, що на межі зникнення, що переживають «труднощі росту». Ми прагнемо підтримати ті навчальні заклади, які прагнуть змін і готові їх втілюват. Ми маємо надію, що проект ПРАВО НА ОСВІТУ допоможе змінити наші школи і ставлення до них і нарешті між словами «навчання» та «щастя» можна буде поставити знак рівності.

Make a donation

Присоединяйся к сообществу!

Make a donation